Firma

firma1

Firma Alu System powstała w roku 1997. Naszą misją jest rozwój nowoczesnych systemów architektonicznych dla budownictwa. Współpracujemy z blisko tysiącem firm na terenie Polski i za granicą. Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym oraz badawczo-rozwojowym. Na przełomie lat 2013/2015 zainwestowaliśmy około 18 mln złotych w najnowocześniejsze w Polsce centrum magazynowo- logistyczno- lakiernicze.

Alu System stawia na hasło “klient w centrum” i dąży do sprawnej, szybkiej obsługi swoich partnerów biznesowych. Wykwalifikowana kadra służy wsparciem technicznym i informacyjnym na temat realizowanych zleceń. Każdy nasz klient traktowany jest w sposób indywidualny ze szczególnym zaangażowaniem w budowanie dobrych, partnerskich relacji. Jednym z naszych priorytetów jest szybkość realizacji zamówień i dostaw. Zdajemy sobie sprawę, że sprawne i terminowe dostawy przyspieszają proces realizacji inwestycji, co w dobie krótkich terminów i wymagań inwestorów jest znaczącym aspektem. Zamówienia można przesyłać elektronicznie, za pomocą eksportu z programu AluCad Plus, poprzez nasz sklep internetowy oraz tradycyjnym metodami: mailem, faxem bądź telefonicznie.

BOK_001

Firma Alu System zapewnia klientom wsparcie techniczne i możliwość konsultacji przy wyborze odpowiednich rozwiązań technologicznych dla swoich projektów. Firma zapewnia szkolenia w siedzibie firmy oraz u klientów. Przy pierwszych realizacjach istnieje możliwość przyjazdu technologa w celu szkolenia i wyjaśnienia wątpliwości przy wdrożeniu nowego systemu.

Współpracujemy z biurami architektonicznymi i współuczestniczymy w tworzeniu dokumentacji branżowej w zakresie szklano-aluminiowych przegród zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

FRIMA_002

Prowadzimy szkolenia dla naszych partnerów handlowych w zakresie produkcji oraz montażu oferowanych przez Nas systemów. W tym celu na terenie firmy utworzony jest warsztat treningowy, wyposażony w maszyny manualne, jak i sterowane numerycznie.

Nasze systemy spełniają wymagania stawiane budynkom pasywnym. Wszystkie nasze rozwiązania są projektowane pod kątem energooszczędności i zmniejszenia przepływu strumienia energii. Używamy zaawansowanego oprogramowania do obliczeń termicznych i symulacji przepływu strumienia ciepła.

Nasze systemy są badane i testowane przez laboratoria akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji. Nasze systemy posiadają wszystkie wymagane prawem dopuszczenia, aprobaty techniczne oraz badania na zgodność z normami. Współpracujemy z takimi laboratoriami, jak Rosenheim  (Niemcy), Instytut Techniki Budowlanej (Warszawa), Laboratorium Techniki Budowlanej (Dąbrowa górnicza), Centrum Techniki Okrętowej  (Gdańsk).

Nasze rozwiązania projektowane są przy użyciu oprogramowania umożliwiającego symulowanie obciążeń oraz współpracy elementów.

Dysponujemy wieloma technologiami, umożliwiając naszym partnerom handlowym produkcję przegród szklano-aluminiowych na najwyższym poziomie. Dysponujemy halami produkcyjno-magazynowymi oraz powierzchniami biurowymi o powierzchni około 7 tys. m2. W aktualnej ofercie posiadamy około 50 różnych systemów aluminiowych. Najnowocześniejszy magazyn automatyczny oraz centrum lakiernicze pozwalają nam utrzymać szybkość dostaw na bardzo wysokim poziomie.  Lakiernie, którymi dysponujemy pozwalają nam na odzysk proszku oraz szybką zmianę koloru, co ma korzystny wpływ nie tylko na dostawy, ale i na środowisko ograniczając emisję ciepła oraz szkodliwych substancji.

Firma Alu System wyposażona jest także w pełną gamę maszyn do obróbki profili i akcesoriów. Na życzenie klienta możemy dokonać prefabrykacji elementów, wykonać gięcie łuków i wiele innych obróbek.